وایت ورد مثل وایت برد...

White-World like White-board

دانش آموزان بسیجی مبتکر 30 میلیون ریال وام بلاعوض دریافت می کنند
ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧  
دانش آموزان بسیجی مبتکر 30 میلیون ریال وام بلاعوض دریافت می کنند
مسئول مرکز مطالعات و پژوهش های سازمان بسیج دانش آموزی کشور از پرداخت تا سقف 30میلیون ریال وام بلاعوض برای اجرای طرح های علمی دانش آموزان بسیجی خبر داد.
"علیرضا عبداللهی صابر" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، گفت: پرداخت این وام از یک میلیون ریال شروع می شود و چنانچه ایده یا طرح دانش آموزی عینیت یابد و به مرحله کاربردی و اجرایی برسد داوری صورت می گیرد و حمایت ها تا سقف سه میلیون تومان ادامه می یابد.
او تاکیدکرد:حمایت های مالی در مرحله کشف ایده و میزان به نتیجه رسیدن طرح و همچنین درصورت قابل بهره برداری بودن، پرداخت می شود.
وی بااشاره به اینکه سازمان بسیج دانش آموزی در دهمین سال حمایت از دانش آموزان مبتکر و مکتشف قرار دارد، افزود:در سال های اخیر حدود 70طرح دانش آموزان ممتاز که به مرحله کشوری راه یافته مورد حمایت قرار گرفته است.
عبداللهی، هواپیمای بدون سرنشین، پمپاژ آب، استفاده از فضولات حیوانی برای مصارف انرژی، کاشت برنج پرمحصول و بکارگیری انرژی های طبیعی مثل باد و خورشید را از جمله طرح ها و ایده های دانش آموزان بسیجی ذکر کرد.
وی بابیان اینکه اکنون چهارمیلیون و 600هزار دانش آموز کشور عضو سازمان بسیج دانش آموزی هستند، افزود: هر سال 20هزار دانش آموز ممتاز دوره های راهنمایی و متوسطه که معدل 19کسب کنند، به عضویت این سازمان در می آیند که از بین آن ها دانش آموزان مبتکر شناسایی و فرم های مخصوص را تکمیل می کنند و این کار در سطح استان ها و سراسر کشور اجرا می شود.
وی بابیان اینکه متبکران و مکتشفان دانش آموزان در جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف مورد قدردانی قرارمی گیرند،افزود: برپایی این نمایشگاه ها و جشنواره ها در رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان نقش موثری داشته و آن ها با شرکت در این رویدادها ایده های جدیدی می گیرند.
وی بااشاره به اینکه وقتی دانش آموزی ایده و فکری دارد در قدم های نخست نیاز به حمایت علمی دارد، افزود: برای این منظور سازمان امکانات لازم از جمله اطلاعات مختلف، استفاده از کتابخانه، مراکز علمی و بهره گیری از نظرات استادان را برای آن ها آماده می کند.
عبدالهی گفت: سازمان بسیج دانش آموزی با اتصال دانش آموزان به این مراکز، در ثبت اختراعات نیز به آن ها کمک می کند.
وی اتصال دانش آ‌موزان یاد شده به مراکز تولیدی را از جمله فعالیت های این سازمان ذکر کرد و گفت: مذاکره با موسسات مالی از جمله بانک ها جهت سرمایه گذاری در طرح های دانش آموزی از دیگر اقدامات حمایتی این سازمان است.
عبداللهی با اشاره به نقش دانش آموزان در تحقق سند 20ساله کشور گفت:دانش آموزان ایده سازان کشور هستند و در تحقق این سند نقش مهمی دارند و به همین خاطر از آن ها می خواهیم که چگونه می توانند نقش خود را در ابعاد سیاسی، اقتصادی؛ علمی، اجتماعی و فرهنگی کشور ایفا کنند.
وی همچنین از برگزاری همایش اندیشه ورزان بسیجی در هفته بسیج (اوایل آذرماه) خبرداد و گفت: در این همایش دانش آموزان مبتکر و مکتشف نیز حضور خواهند داشت.

کلمات کلیدی: خبر ،دانش آموز ،ایران