وایت ورد مثل وایت برد...

White-World like White-board

ر
ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧  
 
دولت در بخش صنعت کشور 210 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند
استاندار تهران گفت: دولت نهم در جهت کاهش نرخ بیکاری و توسعه اشتغال کشور در بخش صنعت 210 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند.
مرتضی تمدن روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با اجرای این اقدام مهم دولت برای 160 هزار نفر به صورت مستقیم در این بخش اشتغال ایجاد می شود.
وی با انتقاد از افرادی که بی جهت بدنبال ترساندن مردم از اجرای طرح تحول اقتصادی هستند، تصریح کرد: 60 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در اجرای پروژه های بنگاههای زودبازده و 5 میلیارد دلار برای سرمایه در گردش و سرمایه ثابت جهت خرید مواد اولیه و شتاب در تولیدات واحدهای صنعتی و تولیدی کشور تزریق می شود.
تمدن اظهار داشت: در طرح تحول اقتصادی دولت در پی تقویت قدرت خرید مردم ساماندهی نظام بانکی و یارانه ای و توزیع عادلانه یارانه ها است ولی عده ای با انتقاد های مخرب در پی آنند تا فضای خدمتگذاری به مردم را تنگ کنند.
استاندار تهران با ذکر این نکته که دولت برنامه ها و کارهای بزرگی در پیش روی دارد، یادآور شد: بدبین کردن مردم نسبت به دولت راه خدمتگذاری نیست.
وی وظیفه مستمر و همیشگی مدیران دولت نهم را پاسخگویی مستقیم به ابهامات و سوالات مردم دانست و افزود: برنامه سفرهای دولت و اعضای کابینه به شهرها و شهرستانها و روستاهای کشور یک برنامه شعاری و تبلیغاتی نیست بلکه مسئولیتی است که دولت نهم نسبت به مردم حس می کند.
تمدن با تاکید بر اینکه نتایج سفرهای استانی و مصوبات سفرها شخصا توسط ریاست محترم جمهور پیگیری و کنترل می شود، گفت: امروز جلسات دولت نه در پشت درهای بسته پایتخت بلکه در همه شهرهای ایران اسلامی تشکیل می شود.
وی در خصوص مشکلات مسکن در استان تهران گفت: اگر بتوانیم نیازها و تقاضاهای مردم را در این بخش در قالب طرح های مسکن 99 ساله ساماندهی کنیم به طور حتم مردم نیز مایل نیستند با احداث یک بنا خود و خانواده را با مشکلات متعدد این حوزه مواجه کنند.
وی تاکید کرد: برنامه های دولت در استان تهران را با هدف فراهم کردن رضایت مندی مردم دنبال کرده و همه توان و تلاش خود را برای اجرایی کردن مصوبات به حق مردم با استفاده از اعتبارات و منابع ملی و استانی بکار می گیریم.

کلمات کلیدی: صنعت ،اقتصاد ،خبر ،مسکن