بهترین پاسخ به فضاسازی علیه دولت، افزایش سرعت خدمتگزاری است

بهترین پاسخ به فضاسازی علیه دولت، افزایش سرعت خدمتگزاری است
رییس‌جمهوری استانداران را به تقویت هر چه بیشتر ارتباطات خود با مردم و پیگیری مشکلات آنان فراخواند و گفت: بهترین و مناسب‌ترین پاسخ به فضاسازی‌ها علیه دولت این است که سرعت خدمتگزاری به مردم را افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر "محمود احمدی‌نژاد" عصر امروز (یکشنبه) در نشست مشترک هیأت دولت با استانداران با اشاره به اینکه انتظار می‌رود در سال پایانی عمر دولت نهم اقدامات تخریبی و فشارها علیه این دولت تشدید شود، گفت: استانداران باید هوشیارانه مراقبت کنند تا در هجمة بدخواهان علیه دولت، مردم دچار آسیب نشوند و با حضور در صحنه به شبهه‌ها و شایعات علیه اقدامات دولت پاسخ دهند.
رییس‌جمهوری تقویت هر چه بیشتر ارتباط استانداران با اقشار مختلف مردم را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: ارتباط با مردم وظیفه دینی و انقلابی دولتمردان است و از اجزاء حکومت داری به‌شمار می‌رود و استانداران وظیفه دارند ضمن ارتباط مستقیم و رودررو با مردم، معاونین و زیرمجموعه خود را در کنار مردم بودن تشویق کنند.
وی با بیان اینکه بدخواهان تلاش می‌کنند تمام اقدامات موفق و سازنده دولت را با شیطنت‌ها و جنجال‌های سنگین روانی تخریب کنند، تصریح کرد: یکی از اقدامات موفق دولت، طرح بنگاه‌های زودبازده بود که خوشبختانه مشکل آن برطرف شده و امیدواریم با همکاری استانداران قطاری که در حال توقف بود دوباره شتاب بگیرد و دولت نیز تقویت بنگاه‌های کوچک را در دستور کار خود قرار داده است.
احمدی نژاد در ادامه، تلاش استانداران برای بهبود هر چه بیشتر وضعیت مسکن و نیز تقویت اشتغال را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: باید تلاش کنید سرعت دسترسی مردم به سرپناه زیاد شود، چرا که اگر پروژه‌ها درازمدت باشد نه تنها تأثیری در بازار نخواهد داشت‌، بلکه میزان تقاضا نیز همچنان ثابت خواهد ماند، از این‌رو باید تلاش شود با اقدامات ابتکاری از رشد تقاضا، جلو بیفتیم.
رییس جمهوری با تأکید بر اطلاع‌رسانی سریع و درست از اقدامات دولت گفت: بدخواهان با جعل خبر و به صورت ناجوانمردانه و با ارائه اطلاعات و آمار نادرست، اقدامات دولت را وارونه جلوه می‌دهند، بنابراین باید با اطلاع‌رسانی سریع و شفاف به توده‌های مردم ، علما و اساتید، آنها را در جریان اقدامات دولت قرار دهید.
وی افزود: بدخواهان کارهای خوب دولت نهم را استمرار اقدامات گذشته می‌دانند و ضعف‌ها را صرفاً به دولت منتسب می‌کنند.
رییس‌جمهوری ضرورت رعایت قانون از سوی استانداران را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: هر جا از اصول عدول شود و بی‌جهت امتیاز دهیم، از همان‌جا دچار آسیب خواهیم شد و در چنین صورتی است که اخلاق و حوزه مسئولیت‌ها خلط می‌شود و استانداران به عنوان نماینده عالی دولت باید هوشمندانه اعمال مدیریت کنند و بدانند که مدیریت با امتیاز دادن غیرقانونی فرق می‌کند.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال به عنوان سی‌امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید پروژه‌های زیادی تکمیل و به بهره‌برداری برسد، خاطر نشان کرد: استانداران تلاش کنند پروژه‌هایی را که به نفع مردم است و در کوتاه‌ مدت به نتیجه می‌رسد، در دستور کار قرار دهند و در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مضربی از 30 طرح در استان‌ها به بهره‌برداری برسد.
رییس جمهوری در ادامه تحولات اقتصاد جهانی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مشکلاتی که قدرت‌های زورگو دچار آن شدند به‌سادگی قابل حل نیست و عمق معضلات آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که نمایانده می‌شود و معتقدیم که این معضلات نشان‌دهنده پایان اقتصاد سرمایه‌داری است.
وی اضافه کرد: فرمول‌ بازار آزاد که عده‌ای اصرار دارند آن را به دولت تحمیل کنند و حتی دولت را بخاطر عدول از آن مورد اتهام قرار ‌دهند امروز دچار بحران شده است و چنانچه این دولت نیز آن فرمو‌ل‌ها را در برنامه‌های خود به اجرا درمی‌آورد، بدون شک آسیب‌پذیری کشورمان از معضلات اقتصاد جهانی خیلی افزایش می‌یافت.
احمدی نژاد همچنین تحریم‌های قدرت‌های زورگو علیه کشورمان را از الطاف خداوند دانست و گفت: این تحریم‌ها باعث شد آسیب‌پذیری جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحولات و تغییرات اقتصاد جهانی محدود شود.
وی با تأکید بر تلاش و ایستادگی در راه خدا افزود: تا زمانی که برای خدا گام برداریم تمام هجمه‌ها و تهدیدها به فرصت و رحمت تبدیل خواهد شد و در نهایت به نفع انقلاب اسلامی خواهد بود.
رییس‌جمهوری در ادامه سخنان خود طرح تحول بزرگ اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: باید به جایی برسیم که کشورمان با اخذ مالیات و عوارض، اداره و از اسراف و ریخت و پاش‌ها جلوگیری شود و طرح تحول اقتصادی بزرگترین کار اقتصادی تاریخ کشور است و تاکنون چنین طرحی با این گستردگی در کشور انجام نشده است.
وی اضافه کرد: امروز که بین دولت و مجلس شورای اسلامی هماهنگی و تعامل وجود دارد بهترین فرصت برای اجرای طرح تحول اقتصادی است که اتفاقاً بارها مورد تأیید رهبر عزیز انقلاب نیز قرار گرفته است.
رییس‌جمهوری خاطر نشان کرد: اگر این طرح عملیاتی شود اقدامات عمرانی دولت حداقل دوبرابر می‌شود و استانداران باید تلاش کنند موج حمایت مردمی از این طرح را حفظ کنند؛ چرا که با همکاری مردم این طرح می‌تواند به طور کامل و با کمترین تبعات منفی به اجرا در بیاید. البته عده‌ای که با اجرای این طرح منافع‌شان به خطر می‌افتد، بسیج شده‌اند که نگذارند این برنامه اجرا شود، اما در مقابل اراده مردم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.
احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر طرح تحول اقتصادی به نتیجه برسد بسیاری از گره‌های اقتصادی کشور باز می‌شود و دست دولت نیز برای رفع مشکلات اقشار مختلف مردم گشوده خواهد بود.
رییس‌جمهوری در پایان با اشاره به برخی اقدامات دولت در 3.5 گذشته خاطر نشان کرد: اگر طرح تحول اقتصادی به اجرا در بیاید حلقه خدمات دولت تکمیل می‌شود و با سرعت بیشتری می‌تواند مشکلات مردم را مورد رسیدگی قرار دهد.
/ 0 نظر / 15 بازدید