حضور کنسرسیوم های مسکن ساز ایرانی در بازار الجزایر

حضور کنسرسیوم های مسکن ساز ایرانی در بازار الجزایر
معاون وزیر مسکن و شهرسازی ومدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: شرکتهای ایرانی می توانند با تشکیل کنسرسیومهای تخصصی در مناقصه پروژه های ساخت و ساز مسکن در الجزایر شرکت کنند.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، "مهدی ذاکر الحسینی" افزود: دولت الجزایر برای توسعه زیر ساختهای کشور خود به میزانی فراتر از 150 میلیارد یورو برای یک دوره زمانی چهار ساله اعتبار قایل شده است که این فرصت خوبی برای ورود شرکتهای ایرانی به این کشور بزرگ آفریقایی محسوب می شود.
وی با اشاره به برگزاری منظم کمیته پیگیری کمیسیون مشترک دو کشور هر چهار ماه یکبار در ایران و الجزایر، اظهار داشت: تبدیل کمیسیون اقتصادی دو دولت به کمیسیون عالی همکاریها فضای ویژه ای را برای مشارکتهای ایرانی در بخشهای سرمایه گذاری و پیمانکاری دو کشور به وجود آورده است.
ذاکرالحسینی عنوان کرد: برخورداری کشور الجزایر از 125 میلیارد دلار موجودی ذخایر انرژی و تزریق آن در پروژه های اقتصادی، زمینه مشارکت بخش خصوصی در تمام این حوزه ها را فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه الجزایر برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی جدید برنامه ریزی کرده است، گفت: شرکتهای ایرانی می توانند در بخش تولید مسکن و تهیه مصالح ساختمانی حضور فعالی داشته باشند.
معاون وزیر مسکن و شهرسازی با اشاره به توافق دو کشور در گسترش روابط در حوزه آب و برق، از برگزاری بزرگترین نمایشگاه صنعتی - بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر در آذر ماه سال جاری خبر داد و گفت: حضور موثر شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه منجر به جذب پروژه های قابل قبول دیگری برای ایران خواهد بود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید عنوان کرد: حذف پرداخت مالیات مضاعف و ایجاد تسهیلات گمرکی در نتیجه توافقات دو کشور منجر به گسترش ارتباطات بازرگانی ایران و الجزایر خواهد شد.
/ 0 نظر / 17 بازدید