سارقان لوازم یدکی خودرو توسط ماموران پایگاه هفتم آگاهی دستگیر شدند

سارقان لوازم یدکی خودرو توسط ماموران پایگاه هفتم آگاهی دستگیر شدند
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: سارقان یک مغازه لوازم یدکی واقع در بازار امیرکبیر پایتخت با تلاش ماموران و کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی دستگیر شدند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اواسط مهرماه گذشته فردی به هویت "مرتضی" به کلانتری 109 پایتخت مراجعه و با تسلیم شکوائیه ای مدعی شد سارق یا سارقانی به مغازه " لوازم یدکی خودروی" وی دستبرد زده اند.
وی تصریح کرد: این فرد در اظهارات خود گفت: سارق یا سارقان با ورود به مغازه اش در بازار امیرکبیر و تخریب گاو صندوق مغازه حدود دوازده میلیارد ریال وجه نقد ، تراول و چک اشخاص را سرقت کرده و متواری شده اند.
سرهنگ محمدیان اظهار داشت: کارآگاهان پایگاه هفتم براساس دستور قاضی پرونده مامور رسیدگی به این موضوع شده و با بررسی محل سرقت متوجه شدند احتمالاً این اقدام توسط افراد آشنا به شرایط مغازه صورت گرفته است.
وی تاکید کرد: در ادامه رسیدگی با تحقیقات از کارکنان مغازه و شاکی نتیجه ای به دست نیامد و از استعلام وصول چک های اشخاص و تراول های به سرقت رفته نیز نتیجه ای حاصل نشد.
به گفته وی، ماموران پلیس از شاکی پیرامون مظنونین احتمالی از جمله یکی از شاگردهای مغازه به نام داوود (20ساله) که یک سال قبل اخراج شده بود تحقیقات لازم به عمل آوردند.
رییس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با تلاش کارآگاهان محل سکونت متهم " داوود " در اسلام شهر شناسایی و با بدست آمدن سرنخ هایی از سرقت توسط وی ، در یک عملیات پلیسی غافلگیرانه متهم دستگیر و از مخفیگاه وی مبلغ نزدیک به 9 میلیارد ریال از وجوه نقد و چک های مسروقه کشف شد.
سرهنگ محمدیان افزود: با انتقال " داوود " به پایگاه هفتم وی به سرقت از مغازه لوازم یدکی خودرو با همدستی چهار نفر از جمله سه نفر از کارگران فعلی و قبلی مغازه اعتراف کرد و در اظهارات خود گفت " من با توجه به اخراجم در سال گذشته تصمیم داشتم از مرتضی انتقام بگیرم و در این خصوص فرشته (24 ساله) و نرگس (22 ساله) را با خود همراه کردم.
این متهم گفت: روز قبل از سرقت فرشته در تماس تلفنی با من اعلام کرد مبلغ زیادی وجه نقد و تراول در گاوصندوق مغازه قرار دارد بنابراین او موقع ترک مغازه شرایط را برای سرقت فراهم می کند لذا من به همراه یکی از دوستانم به نام جلیل (20ساله) و محمد (24 ساله) یکی از کارگران قبلی مغازه شب هنگام با ورود به مغازه و تخریب گاوصندوق اقدام به سرقت از آن کردیم.
این درحالی است که شاکی نیز در اظهارات خود بیان کرده "محمد" قبلاً تعدادی لوازم یدکی به ارزش حدود 40 میلیون ریال از مغازه وی سرقت کرده بود.
سرهنگ محمدیان گفت: با دستگیری و اعترافات متهم اصلی "داوود" دیگر متهم پرونده "جلیل" با اطلاع از دستگیری وی متواری شد که با انجام تعقیب و مراقبت های شبانه روزی کارآگاهان این فرد نیز پس از درگیری با کارآگاهان پلیس دستگیر و سایر متهمان نیز در روزهای 28 و 29 مهرماه گذشته دستگیر و در تحقیقات اولیه به سرقت از این مغازه اعتراف کردند.
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با هشدار به شهروندان تهرانی به خصوص صاحبان حرف و مشاغل از آنها درخواست کرد در استخدام و بکارگیری افراد دقت لازم را به عمل آوردند.
/ 0 نظر / 17 بازدید