ایران در فهرست جهانی برترین تولیدکنندگان لرزه گیرهای صنعتی

 

ایران در فهرست جهانی برترین تولیدکنندگان لرزه گیرهای صنعتی
مدیرعامل شرکت ارتعاشات صنعتی ایران گفت: هم اکنون این شرکت از جمله 5 شرکت برتر جهان در زمینه ساخت لرزه گیرهای صنعتی است.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، "علی شهیدیان" افزود: شرکت ارتعاشات صنعتی ایران، تولیدکننده انواع لرزه گیرهای لاستیکی در کشور هم اکنون از جمله پنج شرکت برتر جهانی در زمینه تولید انواع لرزه گیرهای لاستیکی است که توانسته است لرزه گیرهایی در قطر 138 اینچ را برای استفاده در پتروشیمی مبین تولید کند و نام ایران را در کنار چهار شرکت آمریکایی و اروپایی در جهان برای داشتن فناوری تولید این محصولات مطرح سازد.
این برگزیده جشنواره خوارزمی اظهار داشت: هم اکنون این شرکت، تنها مجموعه صنعتی جهان است که در چهار زمینه لرزه گیر لاستیکی، اتصالات آکاردئونی، شیلنگهای خرطومی و اتصالات پارچه ای در کشور فعالیت می کند و به نوعی بزرگترین تولیدکننده آسیا به شمار می رود.
به گفته شهیدیان، هم اکنون ایران صادرکننده چهار نوع لرزه گیر به 10 کشور جهان است که علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، ارزآوری نیز برای ایران به همراه داشته است.
مدیرعامل این گروه صنعتی خواستار حمایتهای جدی دولت در زمینه تولید این محصولات شد و گفت: با توجه به اینکه ایران یکی از شرکتهای برتر جهان در زمینه تولید محصولات ارتعاشی و لرزه گیر است، حمایتهای جدی دولت می تواند پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در جهان برافراشته سازد.
وی اظهار داشت: در دهه گذشته تنها توانایی تولید لرزه گیرهایی به قطر 8 اینچ در کشور وجود داشت که هم اکنون به اتکای توان مهندسی داخل، امکان تولید لرزه گیرهایی با قطر 138 اینچ میسر شده است.
/ 0 نظر / 7 بازدید