خبرهای خوشی از روند ساخت آزادراه تهران - شمال

وزیر راه و ترابری گفت: تا دو هفته آینده ، پس از مشورت با رئیس جمهور ، خبرهای خوشی از روند ساخت آزادراه تهران - شمال اعلام می کنم.
 
به گزارش شبکه خبر، حمید بهبهانی در حاشیه نشست با خلبانان ، کمک خلبانان و مهندسان پرواز ، در مصاحبه با خبرنگاران ، از ورود تعدادی هواپیما به ناوگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) خبر داد و گفت: تا پایان سال تعداد هواپیماهای جدید ناوگان هوایی هما به 150 فروند خواهد رسید. 

وی درباره خصوصی سازی شرکت هما نیز گفت : گروه های کارشناسی برای این موضوع تشکیل شده است تا در روند اجرای سیاست های کلی اصل 44 به این شرکت آسیبی وارد نشود. 

بهبهانی گفت : اطلاعات لازم درباره این شرکت در اختیار کارشناسان است و هر اطلاعاتی که علاوه بر آن مورد نیاز باشد ، خودم در اختیار آنان خواهم گذاشت. 

وی درباره علت کاهش بودجه تکمیل فرودگاه بین المللی امام خمینی از 200 میلیارد به 90 میلیارد تومان هم گفت : این تصمیم در زمان وزیر پیشین راه و ترابری گرفته شد و در برنامه داریم پس از بررسی ، طرح های ضروری را در اولویت اجرا کنیم. 

وزیر راه و ترابری گفت : هم اکنون اولویت ساخت در فرودگاه بین المللی امام خمینی به توسعه ترمینال اختصاص دارد. 

بهبهانی ، توسعه حمل و نقل ریلی را اولویت نخست ذکر کرد و افزود : بر اساس سند چشم انداز بیست ساله باید هر سال 1200 تا 1500 کیلومتر خطوط جدید ریلی احداث شود که با همکاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد. 
/ 0 نظر / 10 بازدید