برنامه ریزی جهت جلوگیری از تکرار خاموشیها تاکید کرد

وزیر نیرو برلزوم برنامه ریزی جهت جلوگیری از تکرار خاموشیها تاکید کرد
تهران - وزیر نیرو روز یکشنبه گفت:‌ دست اندرکاران صنعت برق باید از هم اکنون به فکر تابستان سال آینده باشند و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار خاموشی ها انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید" پرویز فتاح" در گردهمایی مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق ضمن قدردانی از زحمات این شرکت در تابستان امسال، افزود: دست‌اندرکاران صنعت برق در تابستانی که گذشت با تمام توان خود فعالیت کردند تا خاموشی ها را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: افق سال آینده از یک سو نگران کننده و از سوی دیگر امیدوارکننده است زیرا خشکسالی و کم آبی برای سال آینده نیز قابل پیش بینی است اما از سوی دیگر، با تلاش و روحیه خدمت به مردم می توان مشکلات را برطرف و اهداف صنعت برق را به درستی دنبال کرد.
معاون راهبری شبکه برق ایران نیز در این گردهمایی گفت: نیاز مصرف برق در لحظه پیک امسال 37 هزار و 548 مگاوات است که این میزان نسبت به سال گذشته 6/7 درصد افزایش یافته است.
"شهرام سامانی" افزود: پیش بینی می‌شود در پاییز امسال میزان مصرف برق به 31 هزار مگاوات برسد و از ابتدای آذرماه انتظار داریم در شرایط بهتری قرار بگیریم و ذخیره نسبی خواهیم داشت.
وی یادآور شد: در زمستان امسال نیز نیاز مصرف به 29 هزار مگاوات خواهد رسید.
وی با اشاره به نیاز نیروگاه ها به انجام تعمیرات اساسی، تصریح کرد: تا پایان سال جاری چهار هزار و 500 مگاوات نیروگاه های حرارتی تحت تعمیرات اساسی و تعمیرات متوسط قرار می گیرند.
وی با اشاره به تامین سوخت نیروگاه ها در زمستان، گفت: هم اکنون مخازن گازوییل 88 درصد و مخازن مازوت 98 درصد سوخت دارند که تا پایان آبان میزان ذخیره این مخازن به 100 درصد خواهد رسید.
سامانی افزود: از اواسط آبان ماه تا پایان امسال، نیروگاه های کشور به روزانه 137 میلیون متر مکعب گاز و یا سوخت (137 میلیون لیتر) نیاز دارند و اگر 100 میلیون لیتر آن از طریق مازوت و گازوییل تامین شود، 37 میلیون مترمکعب آن باید از طریق گاز تامین شود.
وی اظهار داشت: در زمستان سال گذشته به دلیل سرمای بی سابقه هوا و کمبود گاز، میزان گاز تحویلی به نیروگاه ها روزانه 7 میلیون متر مکعب بوده است.
معاون راهبری شبکه برق ایران تاکید کرد: میزان مصرف برق در کشور هر سال افزایش می یابد که امسال نیز میزان مصرف برق در کشور رشد داشته اما با توجه به اعمال مدیریت مصرف، میزان رشد مصرف برق در مقایسه با سال های گذشته 5/0 تا 2 درصد کاهش داشته است.
وی در پایان یادآور شد: با یک برنامه ریزی منسجم و اعمال دقیق مدیریت مصرف، می‌توان مصرف برق را کاهش داد.
/ 0 نظر / 17 بازدید