ژاپن و عراق در زمینه برگزاری همایش اقتصادی توافق کردند

ژاپن و عراق در زمینه برگزاری همایش اقتصادی توافق کردند
توکیو - دولت های ژاپن و عراق در خصوص برگزاری دومین همایش اقتصادی مشترک میان دو کشور در اوایل سال اینده میلادی توافق کردند.

روزنامه اقتصادی نیهون کیزای روز دوشنبه گزارش داد: مقام های ژاپنی و عراقی توافق کرده اند که این همایش اقتصادی در ماه ژانویه 2009 میلادی (دی ماه) در شهر اربیل در شمال عراق برگزار شود.
به گزارش ایرنا به نقل از نیهون کیزای، این همایش اقتصادی در راستای زمینه سازی برای حضور و سرمایه گذاری هرچه بیشتر شرکتهای ژاپنی در عراق برگزار خواهد شد.
وزارتخانه های امور خارجه ، اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن مسوول هماهنگی و پیشبرد این طرح هستند و به همین دلیل آنها قصد دارند با گردآوری مقام های 40 شرکت خصوصی ژاپن، آنها را تشویق به حضور در این همایش اقتصادی دوجانبه در عراق کنند.
نیهون کیزای نوشت: عراق سومین کشور بزرگ دارای منابع و ذخایر نفتی جهان است و شرکت های ژاپنی نیز با توجه به ضرورت بازسازی این کشور، عراق را بازار خوبی برای مشارکت می دانند.
نخستین همایش اقتصادی ژاپن و عراق در اوایل تابستان گذشته در اردن برگزار شد، اما بدلیل ثبات نسبی امنیتی مناطق کرد نشین عراق، برگزاری دومین دور این نشست اقتصادی در اربیل برنامه ریزی شده است.
/ 0 نظر / 7 بازدید