حداد عادل در صدر هیاتی فرهنگی وارد کویت شد

حداد عادل در صدر هیاتی فرهنگی وارد کویت شد
کویت - رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در صدر هیاتی فرهنگی برای شرکت در مراسم رونمایی از دایره المعارف شعرای عرب زبان ، وارد کویت شد.

دیدار غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین

به گزارش ایرنا، غلامعلی حداد عادل که به دعوت موسسه آفرینشهای ادبی عبدالعزیز البابطین میزبان این مراسم به کویت دعوت شده است ،در بدو ورود به کویت هدف از این سفر را تبادل فرهنگی و ادبی میان دو کشور خواند.
وی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : سفرم به کویت به دعوت عبدالعزیر بابطین رییس موسسه آفرینش های ادبی البابطین صورت گرفته است و در این همایش که از فردا آغاز خواهد شد از یک مجموعه اشعار شعرای عرب زبان از جمله برخی شاعران ایرانی ، رونمایی خواهد شد.
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی افزود: با توجه به حضور شعر عربی در ایران و سهم شاعران ایرانی در شعر عربی وتاثیر شعر فارسی بر شعر عربی طی قرن های گذشته ، ارتباط بین محافل ادبی ایران با این مجموعه ضروری به نظر می رسد.
حداد عادل خاطرنشان کرد: ما باید سهم ایران را در شعر عربی و نیز تاثیر شعر عربی بر فارسی و داد و ستد متفابل بین شعر و نثر میان این دو زبان را به نحو مناسب بیان کنیم .
وی تصریح کرد: در کنار این مراسم جلساتی نیز به گفت و گوی فرهنگها اختصاص یافته است و عده ای از سخنرانان دعوت شده اند تا حول محور گفت و گوی فرهنگها و زوایای مختلف آن سخنرانی کنند.
رییس سابق مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است با جاسم الخرافی رییس مجلس کویت و برخی از مسئولان فرهنگی اجتماعی این کشور و نیز ایرانیان مقیم کویت دیدار و گفت و گو کند.
هیات فرهنگی ایران را محمد علی ابطحی رییس موسسه گفتگوی ادیان ، اکبر ایرانی قمی رییس مرکز میراث مکتوب و شماری از اساتید دانشگاههای ایران همراهی می کنند.
/ 0 نظر / 8 بازدید