چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس در کیش گشایش یافت

چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس در کیش گشایش یافت
کیش- چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس با حضور وزیرراه و ترابری، رییس سازمان هواپیمایی کشوری، و متخصصان داخلی و خارجی صنعت هوانوردی در جزیره کیش گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، بیش از 100 شرکت داخلی و خارجی اعم از ارگانهای هوایی، هوانوردی، دانشکده های هوا فضایی، مراکزتحقیقاتی، پژوهشی، طراحی و آموزش های هوایی آخرین دستاوردهای خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.
بیش از 20 شرکت خارجی و نمایندگیهای آنان از کشورهای روسیه،آلمان، سوئد، کانادا، ترکیه، چین، لهستان، فرانسه، چک و اکراین در چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی کیش حضور دارند.
همزمان با برپایی این نمایشگاه، دومین همایش بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی، روز هشتم آبان ماه جاری با حضور محققان و متخصصان داخلی و خارجی صنعت هوانوردی در کیش برگزار می شود.
در این همایش کارشناسان و مدیران صنعت حمل ونقل هوایی علاوه بر آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فنی هواپیماسازی در خصوص راهکارهای توسعه صنعت حمل و نقل هوایی کشور بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس هفتم تا دهم آبان ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می شود و برای برگزاری این نمایشگاه علاوه بر اختصاص 21 هزارمترمربع فضای سرپوشیده نمایشگاهی، 100 هزار مترمربع نیز فضای باز در نظر گرفته شده است.
به گفته مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش، 100 هزار مترمربع فضای باز در داخل فرودگاه کیش برای نمایش انواع هواپیماها واجرای نمایش های هوایی در چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس در کیش اختصاص یافته است.
مهندس غلامرضا کریم آقایی به خبرنگار ایرنا گفت: شرکت های مختلف هوایی و صنایع هواپیماسازی بیش از 80 فروند انواع هواپیمای سبک و فوق سبک را در این نمایشگاه در بخشی از فرودگاه کیش در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند.
طبق برنامه ریزهای انجام شده مقرر است در چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس در جزیره کیش، خلبانان ایرانی نمایش اکروباتیک هوایی را از عصر روز جاری به نمایش بگذارند.
پیشتر بیژن بنکدار دبیر چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس به خبرنگار ایرنا گفت: استقبال شرکت های خارجی و داخلی امسال نسبت به سال های گذشته بسیار خوب است به طوری که مسوولان و دست اندرکاران صنایع
هواپیماسازی اکراین با یک فروند هواپیمای جدید مسافری آنتونوف 148 دراین نمایشگاه حضور خواهند داشت.
به گفته وی، با توجه به حضور استادان و دانشجویان رشته صنایع هوا فضایی از دانشگاه های مختلف کشورمان همزمان با این نمایشگاه، کنفرانس بین المللی صنعت حمل ونقل هوایی کشور با حضورمسوولان سازمان هواپیمایی کشوری، متخصصان صنایع هواپیماسازی اکراین،کارشناسان صنعت حمل ونقل هوایی و دانشگاه صنعتی شریف روز هشتم آبان ماه سال جاری در کیش برگزارمی شود.
چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس تا دهم آبان ماه جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش و بخشی از فرودگاه بین المللی کیش برگزار می شود و زمان بازدید از این نمایشگاه 10 تا 14 و زمان اجرای نمایشهای هوایی آن نیز 30/14 تا 30/16 اعلام شده است.
/ 0 نظر / 11 بازدید