"سینما فردا" از آذر ماه در "سینما آزادی"

"سینما فردا" از آذر ماه در "سینما آزادی"
برنامه نمایش فیلم کوتاه با عنوان "سینما فردا"، از آذرماه در سینما آزادی تهران ادامه می یابد.

نمایش فیلم کوتاه با عنوان "سینما فردا"، از خرداد ماه امسال توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سینما سپیده آغاز شده و تاکنون با نمایش 72 اثر کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن در قالب 20 برنامه ادامه داشته است.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از "محمد علی حجازی" مدیر مرکز نمایش فیلم کوتاه حوزه هنری، برنامه سینما فردا به دنبال استقبال گسترده سینماگران، دانشجویان و مخاطبان، از آذرماه در سینما آزادی پیگیری می شود.
به گفته او، سینما فردا از چهارم آذر ماه در یکی از سالنهای مجموعه سینمایی آزادی برپا خواهد شد.
فیلم کوتاه، همان‌ گونه که از نامش پیداست به فیلم‌هایی گفته می‌شود که زمان کوتاه دارند. البته تنها زمان ملاک این فیلم‌ها نیست. فیلم کوتاه جایگاه موجز گویی، خلاقیت و تجربه‌گرایی است. فیلم کوتاه امروز در جهان یک ژانر شناخته شده‌است. جشنواره‌های بی‌شماری در سراسر دنیا به فیلم کوتاه اختصاص دارند. همچنین جشنواره‌های بزرگ دنیا نظیر، اسکار، کن، برلین و... در کنار نمایش فیلم‌های بلند، نمایش فیلم کوتاه دارند و این فیلم‌ها جوایز خاص خودشان را هم می‌گیرند. نخستین فیلم‌های تاریخ سینما فیلم‌های کوتاه بودند. سینمای کوتاه امروزه نیز در جهان وجود دارد و اندیشه‌ها و داستان‌ها را به صورت موجز بیان می‌کند. فیلمسازان بزرگی نظیر پیر پائولو پازولینی، کن لوچ و آلن رنه ، سینما را با فیلم کوتاه شروع کردند. در ایران نیز فیلسمازان بزرگ امروز دیروز به ساختن فیلم کوتاه و مستند مشغول بودند. سینمای کوتاه جهان امروز به وسیله جشنواره‌های متعدد و شبکه‌های هنری تلویزیون‌ها به حیات خود ادامه می‌دهد.
/ 1 نظر / 17 بازدید
امید

سلام آپ نیستم به روزم بهم سر بزن