مبنای اعطای تسهیلات به واحدها، ایجاد بیشترین ارزش افزوده است

مبنای اعطای تسهیلات به واحدها، ایجاد بیشترین ارزش افزوده است
وزیر صنایع و معادن اعلام کرد: مبنای اعطای تسهیلات به واحدها، ایجاد بیشترین تولید و ارزش افزوده است.

علی اکبر محرابیان روز یکشنبه در نشست روسای سازمان های صنایع و معادن استانها، گفت: پایش تولید، فراهم‌کردن ملزومات تولید و رفع مشکلاتی که منجر به کاهش تولید می‌شود، از مهمترین اولویت های کاری سازمان های صنایع و معادن سراسرکشور است.
وی افزود: با راه‌اندازی ستاد کنترل تولید در این وزارتخانه، تسهیلات به تولید گره خورده است به
این معنا که هر واحدی که بیشترین تولید و ارزش افزوده را ایجاد کند، تسهیلات بیشتری دریافت خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه طرح های نیمه تمام یکی دیگر از مسائل مورد توجه ستاد حمایت از تولید است، تاکید کرد: برای تکمیل طرح های نیمه تمام با اولویت های تعریف شده، اعم از بیشترین پیشرفت، بیشترین تاثیر در ارزش افزوده و میزان اشتغال و بیشترین تاثیر سیاسی و اجتماعی استان، اعتبار خوبی پیش‌بینی شده است.
محرابیان تصریح کرد: این طرح ها با اولویت هایی که لحاظ شده است، شناسایی می‌شوند و مانند 17 طرح نیمه تمام سیمانی که با 300 میلیارد تومان تسهیلات به سرعت به بهره‌برداری رسیدند‌، در اولویت دریافت تسهیلات قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به طرح نظام اعتبارسنجی ملی گفت: برای این منظور کارگروههایی تشکیل و در این نظام نیز میزان اعتبار هر بنگاه از تسهیلات مشخص شده است.
وزیر صنایع و معادن در ادامه این نشست، با اشاره به مصوبات دور دوم سفرهای استانی گفت:
در دور دوم این سفرها شاخص ترین و مهمترین مصوبات دولت در خصوص حوزه صنعت و معدن بوده که این نشانگر توجه بیشتر و ویژه دولت به این بخش است.
محرابیان افزود: یکی از مهمترین بندهای این مصوبات اجرای طرحهای آمایش صنعتی و معدنی کشور بود که خوشبختانه اجرای این طرحها به خوبی در حال پیشرفت است.
وی خاطرنشان کرد: برای پیگیری مصوبات سفرهای استانی دولت و تصمیم گیری عملیاتی آنها ستادی در تهران راه‌اندازی شده است.
وزیر صنایع و معادن در خصوص طرح تحول اقتصادی، گفت: نکته مهم آن است که واحدها و سازمانهای استانی که زودتر این طرح را اجرا کنند، زودتر از مرحله انتقال عبور کرده و در زمان کوتاه تری به شرایط مساعد خواهند رسید.
محرابیان بر ضرورت لزوم برنامه ریزی سازمان های استانی برای تامین سوخت زمستان واحدهای صنعتی کشور تاکید کرد و افزود: سازمان های استانی باید از هم اکنون در این زمینه تلاش و اقدام کنند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تصریح کرد: تا پایان امسال حدود 110 طرح شاخص صنعتی با 78 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره‌برداری خواهد رسید که از جمله این طرحها فولاد هرمزگان می باشد که تاکنون پیشرفت مطلوبی داشته است.
گفتنی است، در این نشست همچنین آخرین اقدامات درخصوص طرحهای آمایش صنعتی و معدن استان ها، تامین سوخت واحدهای تولیدی و نحوه توزیع اعتبارات ارزی سرمایه در گردش بنگاههای زودبازده و کارآفرین با حضور مسئولان مربوطه بررسی شد.
/ 0 نظر / 10 بازدید